top of page

Lu Magazine

על אוכל, יזמות וספיריט // תכירו את איילת זהבי, הלוחשת לסירים.

האנשים שעושים שינוי.

Meet The Learning People Club

התלמידים של הזמן הזה, האנשים הקריאייטיבים והסקרנים שלומדים אצלנו.


תכירו את איילת זהבי, יזמת שמתעסקת באוכל, נשיות בשלה, אמנות ורוח.


ספרי על עצמך, איפה את גרה ומה את עושה בחיים.


שמי איילת זהבי, אני בת 48 נולדתי בירושלים ובשלוש עשרה שנים האחרונות אני גרה וחברת קיבוץ עינת.

אני נשואה ליואב ויש לנו שלושה ילדים, יעל 18 ירון 17 ונעמה 13.

אני בעיקר אוהבת להיות אמא והרבה מהעשייה היום שלי מחוברת לאימהות, להוות דוגמא אישית לאישה ואמא עבור ילדיי. אני היזמית, בעלים וחלק מצוות הבשלניות של הלוחשת לסירים בקיבוץ עינת.

מרחב שהוא בית מפגש ואוכל שמחובר לתזונת הלב והבטן.מה מעורר אותך בימים אלה? ספר על משהו מיוחד שאת עובדת עליו או יוצרת אותו.


בשנים האחרונות במקביל לעבודה בלוחשת לסירים העמקתי בתחומי הגוף והנפש, לימודים וטיפולים, ריטריטים וסדנאות, מפגשים חוויתיים ולימודי הגות. העמקתי לתוך עצמי כדי לגלות על נפש האדם שהיא אני.


דרך המחקר הזה שדרכו עברתי מסע שהיה לעיתים לא פשוט ואפילו כואב ומתסכל גיליתי את החיבור העמוק שלי לבני אדם.אני עובדת בימים אלו על יצירת ספייס משולב ויחודי של וולבינג שטומן בחובו הזנה לגוף ולנפש.

חדרי תנועה, בית לסדנאות, ריטריטים יומיים וסופש, מרחבים טיפוליים, פינות להשראה ליוצרים ויזמים, ומטבח מזין ומגוון שנותן הזנה מתוך האדמה הישראלית שהיא ריפוי תיחזוק הכלי שנושא אותנו - הגוף.


המרחב יאסוף את שלל המטפלים שעברתי איתם דרך החלום שלי לתת מענה ושירות אישי רלוונטי לכל אדם שמגיע למרחב.ספרי לנו איזה סוג של טרנספורמציה את שואפת לעשות באמצעות העשיה שלך.

אחד השינויים שאני מבקשת לעצמי הוא החיבור בין עבודת הרוח לחומר, היכולת להיות ולהתנהל בשני העולמות בהצלחה. להיות עסק בעולם החברתי והרוחני שיודע גם להיות רווחי ומצליח. לעשות שינוי בעולם הקולינרי בניהול הנשי, להוות השראה לאימהות להגשים את עצמן בלי לוותר על הזמן עם הילדים.


מה הדבר הראשון שאת עושה בבוקר?

מתכרבלת עוד כמה דקות עם האיש שלי, שותה מים, עושה מתיחות, שותה חליטת פטריות, מתקלחת.


מתי את נמצאת באלמנט שלך? איזה פעולות שלך גורמות לך להיות בשיא הזרימה, הנינוחות והיצירה?

כשאני מבשלת עם חומרי גלם טריים ואיכותיים בלי מגבלת זמן, כשאני רוקדת ניה עם מוזיקה מחשמלת, כשאני כותבת שיר או סיפור קצר, שיחה וזמן איכות עם אמא שלי, כשאני קונה מתנות לחברים ומשפחה.איזה שיר גורם לך להזיז את הגוף?
מה הגם וגם שלך?

אני גם אישה וגם גבר,

אני גם עוצמתית וגם רכה,

אני אוהבת אנשים ומאוד אוהבת להיות לבד.


תמליצי לנו על סרט שהשפיע עליך.

הוא התווה לי את גישת הבישול שלי, חיבור בין רגש לאוכל, תשוקה ואהבה מעל הכל.


איזה סוג של אנשים מעוררים בך השראה?

אנשים שחולמים חלומות גדולים ומגשימים את הרעיונות שלהם במציאות. אנשים המחברים בין רוח וחומר ועושים טוב לאחרים בעולם. אנשים שאין להם תקרות זכוכית, שהבלתי אפשרי תמיד אפשרי.

ובעיקר נשים חזקות שלא מפחדות להראות פגיעות.

ליבי - אמא שלי הכונהת הגדולה שלי, פורצת דרך בכל תחום שרק בחרה לגעת בו מאמנות, כתיבה, צילום, ציור, טיפול במגע, חיבור בין אוכלוסיות שונות, רקדנית מתקשרת, אישה מרהיבה ובעיקר אמא שאין כמוה בעולם כולו.איזה כלים אנחנו צריכים לשכלל בעצמנו בעיניך בזמן הזה?

את היכולת לא לקבל את המובן מאליו כמובן מאליו. כל דבר ניתן להגדיר אותו אחרת, להמציא, לשנות.

היכולת הכי גבוהה בעיני היא לנתק את הקשר הישיר של ההתנהגות והדפוסים שלנו כיוצא פועל של סיפור החיים שלנו, לקבל על עצמינו את היכולת לבחור בכל פעם מחדש.

מה עוזר לך לשמור על הסקרנות שלך ערה?

לא לקבל שום דבר פשוטו כמשמעו. להתבונן על המציאות בכמה שיותר פריזמות שהן לא אני.
מה היא למידה בשבילך, כמה מקום היא ממלאת בחיים שלך? באיזה דרכים את אוהבת ללמוד?

אני אוהבת ללמוד נושאים שמסקרנים אותי, שהם לא שגרתיים או נמצאים באוניברסיטאות המקובלות, אוהבת את תחום הנסתר, הקסם והכישוף, חשוב לי ללמוד על דברים שמפחידים אותי, אוהבת להתמודד עם אתגרים לימודיים שהם מחוץ לאזורי הנוחות שלי, ללמוד על העולם דרכי, דרך העמקה בנבכי נפשי ונשמתי. בעיקר ניהנת למתוח את קצה גבול היכולת שלי.


איזה עוגנים יש לך של מילוי עצמי?

הבית, חברות טובות, הריקוד, השירה, שינה, טיפולי גוף, לקנות בגדים יפים ללבוש אותם לאירועים ולהרגיש אני, בשיאי.


יש לך המלצה על פודקאסט שמעורר בך השראה?

שיר אחד של מאיה קוסובר וניר גורלי.

לגלות את הסיפורים מאחורי השירים מרתק אותי, אני אוהבת מוזיקה כל כך ולדעת את הסודות המחשבות והרעיונות מאחורי המילים והשירים שאני שומעת ואוהבת כל כך זה מרגש אותי.

ספרי על התהליך שעברת ב-LU.


התהליך שעברתי ב-LU היה סופר משמעותי עבורי במיוחד בתקופה הזאת, אחד הדברים שלמדתי עם השנים שאני אוהבת ללמוד דרך שיעורי חיים מתוך למידה חיובית, למידה שמחזקת אותי, גורמת לי להבין שהדרך שאני צועדת בה, היא טובה ונכונה, שאני צריכה לסמוך על האינטואיציות שלי, שיש לי ראש יצירתי ומאוד שונה ומיוחד ושגם אם העולם לא מבין אותי היום, הזמן יגלה לי הכל, בבוא העת.


חן ויעל הובילו אותי צעד צעד בדיעבד איך בניתי את הלוחשת, הראו לי כמתודה את הבחירות שבחרתי בלי שידעתי או הבנתי למה בחרתי.


קיבלתי דרך השיעורים כל כך הרבה חיזוקים לעשייה שלי, לדרך המחשבה שלי, לבחירות שלי, לדרך התבוננות שלי על החיים ובעיקר שכוונות הלב שלי טובות ושהם פנס מדהים לעשייה של העת הזאת, למדתי לאפשר לעצמי לקבל ולא רק לתת, להקשיב לכל הניואנסים כי שם טמונים סודות ורמזים להמשך, למדתי שרק התחלתי את דרכי ושאני סקרנית להמשיך לגדול ולהתפתח, שאני יודעת להיות תלמידה ומורה באותה נשימה.

ובעיקר למדתי שאני לא לבד, שיש נשים מדהימות שדוברות את השפה שלי, שחיבורים זה דרך ומצע גידול מרהיב.


איילת סיימה לאחרונה את התכנית לבניית מותגי העתיד, אם מדליק אותך להצטרף אלינו כל הפרטים נמצאים כאן.64 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page